میلگرد ترانس تک پولیش چیست و چه مشخصاتی دارد؟

به میلگردهای تراش خورده که سطح و بدنه صاف و یکدستی دارند، میلگرد ترانس می‌گویند که از آن برای کارهایی که زیبایی کار در آن حرف اول را می‌زند، استفاده میکنند. مانند انواع فرفورژه‌ها و دیگر کارهایی که نیازمند میلگردی با سطحی صاف و براق هستند. میلگرد ترانس تک پولیش یکی از انواع پر کاربرد میلگرد ترانس است که دارای جنسی فولادی و مستحکم بوده و سطح این میلگرد در ابتدا یعنی هنگامی که هنوز فرآیند پولیش برروی آن انجام نشده است بسیار ناصاف و ناهمگون است که به مرور و بعد از انجام فرآیندهایی مسطح و براق می‌شود.

در واقع این میلگردها در ابتدا به شکل میله های فولادی از فرایند کار سرد تولید شده و دارای سطحی ناصاف و غیر براق هستند. از این میله های ترانس تک پولیش در کارهای سخت همچون قطعات خودرو، قطعات پمپ های آب و نفت، سیلندرهای هیدرولیکی و قطعاتی که نیاز به سطح براق دارند و باید براقیت خود را در مقابل فرایندهای ماشین کاری، حفظ نمایند؛ استفاده می گردد

معرفی میلگرد ترانس تک پولیش:

میلگرد ترانس همچون دیگر میلگردهای سازه ساختمانی از جنس فولاد است که با استفاده از فرایندهای ماشینی سطح‌ و روی آن‌ها صاف و صیقلی می شود و برای زیبا سازی سازه‌ها و ساخت برخی قطعات ماننده قطعه‌هایی که برای پمپ‌های نفت یا آب استفاده می‌شوند به کار می‌رود، این میلگرد با استفاده از روش نورد سرد، پولیش داده می‌شود به این صورت که میلگرد را بین دستگاهی که شکلی هماننده دو غلتک دارد و در خلاف جهت حرکت هم‌دیگر حرکت می‌کنند قرار می‌دهند سپس بعد از انجام این مرحله با استفاده از روش و ترفندهای تاب گیری و پرس با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، میلگرد صاف و براق می‌شود این عمل فرایندی است جهت ساخت و مسطح و براق شدن سطح میلگرد ترانس تک پولیش.

میلگرد ترانس تک پولیش چه کاربردها‌و ویژگی‌هایی دارد؟

  • خودرو سازی
  • تولید وسایل ورزشی
  • ساخت و تولید قطعات پمپ آب و نفت
  • صنایع ماشین آلات
  • ساخت هواکش‌های صنعتی

موارد ذکر شده و چندین موردِ دیگر از جمله مواردی هستند که میلگرد ترانس تک پولیش در ساخت و تولید آن‌ها نقش اساسی و بسزایی دارد. از ویژگی‌های این نوع میلگرد ترانس می‌توان زیبایی، براقی و مقاومت آن را نام برد. همچنین کاربرد این مصالح در دهه اخیر به دلیل جلوه بخشیدن و زیبایی در حال افزایش است و تقاضا برای تولید و عرضه آن روندِ رو به افزایشی و صعودی داشته است‌.

اندازه و سایز میلگردهای ترانس تک پولیش چگونه است؟

مزیت و امتیازی که این نوع میلگردها دارند این است که در ابعاد و سایز های مختلف و گوناگونی ساخته و تولید میگردند. به طوری که با توجه به نیاز مشتری می‌توان هر اندازه‌ای را تهیه کرد یعنی از سایز ۶ تا بیش از ۹۰ میلی متری را می‌توانید خریداری کنید. این عدد‌های ذکر شده برای تعیین اندازه و مقیاس قطر و حجم آن‌ها بکار می‌روند و تقریبا می‌توان گفت معمولا ارتفاع و بلندی اغلب این میلگرد‌های ترانس به ۶ متر می‌رسد.

تک پولیشدو پولیش
2
4
6
8
10
12
14
16
18
20
22
24
26
28
30
35
40
45
50
55
60
65
70
75
80
85
90
95
100
105
110
115
120